اولين دانشگاه ايران در سال 1313 با هدف ايجاد مركزي براي آموزش عالي تاسيس شد.
اگر چه برخي اعلام كرده‌اند كه اولین طلیعه تأسیس دانشگاه در ايران، تأسیس دارالفنون بوده و پیش از تأسیس دانشگاه تهران، نيز مدارس عالی حقوق و دارالمعلمین نيز تأسیس شدند،‌ اما هدف اين پست ارائه تاريخچه دانشگاه در ايران نيست بلكه معرفي دانشگاه‌هاي بزرگ ايران است كه در مطالب مرتبط اين پست مي‌بينيد:
آشنايي با دانشگاه صنعتی اصفهان
آشنايي با دانشگاه شيراز
آشنايي با دانشگاه شهید چمران اهواز
آشنايي با دانشگاه تربیت مدرس
آشنايي با دانشگاه هنر تهران
آشنايي با دانشگاه تربيت معلم
آشنايي با دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي
آشنايي با دانشگاه صنعت آب و برق
آشنايي با دانشگاه شاهد
آشنايي با دانشگاه الزهراء (س)
آشنايي با دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی
آشنايي با دانشگاه امام حسین (ع)
آشنایی با دانشگاه علامه طباطبايي
آشنايي با دانشگاه فردوسي مشهد
آشنايي با دانشگاه علوم پزشكي تهران
آشنايي با دانشگاه امام صادق (ع)
آشنايي با دانشگاه علمی - کاربردی
آشنايي با دانشگاه صنعتی اميرکبير
آشنايي با دانشگاه شهيد بهشتي (1339-)
آشنايي با دانشگاه علم و صنعت ايران (1308-)
آشنايي با دانشگاه پيام نور (1367-)
آشنايي با دانشگاه صنعتي شريف
آشنايي با دانشگاه تهران (1313-)
آشنايي با دانشگاه آزاد اسلامي (1361-)

منبع:همشهری آنلاین:: موضوعات مرتبط: مشاوره، دانشگاهها وظرفیت آنها، متفرقه
ن :
ت : شنبه هجدهم مهر ۱۳۸۸
سلام دوستان از منبعی که در انتهاذکر کرده ام مطلبی خواندم که دیدم بی فایده نیست اگر شما هم آن را مطالعه کنید پس در این پست آوردم: 

بانزدیک شدن به کنکور،بسیاری ازداوطلبان باتمام تلاشی که دراین مدت انجام داده‌اندبه علت بی‌توجهی به اهمیت جمع‌بندی و مرور در ماه‌های آخر و داشتن اضطراب زیاد، نمی‌توانند آنگونه که باید نتایج رضایتمندی کسب کنند.
نحوه مطالعه در ماه‌های آخر معجزه‌ای در روند کار دربر خواهد داشت، كه شاید بتوان گفت تمام مدت مطالعه یک طرف و دو ماه آخر طرف دیگر.
باداشتن یک برنامه مطالعاتی مناسب برای این دوره می‌توان از توانایی‌های خود به خوبی استفاده کرده و از پراکنده خوانی دوری گزید.
پیشنهاد می‌شود، داوطلبان برنامه مطالعاتی خود را براي اين دوره در دو قسمت تهیه کنند:

الف) از هم اکنون تا 2 هفته مانده به کنکور

 ۱-دروسی که در آن ضعف دارید و درس‌هایی که با توجه به رشته انتخابی ضریب بالا دارد، در اولویت بعدی مطالعه قرار گیرد.

...برای خواندن بقیه متن لطفاْ به ادامه مطلب مراجعه کنید.:: موضوعات مرتبط: مشاوره
ن :
ت : جمعه هفدهم مهر ۱۳۸۸

معاون مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اسامی پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد سال 88 این دانشگاه از ساعت 10 صبح فردا پنجشنبه منتشر می شود.

محمد رضا مهرادفر در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: نتایج تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد سال 88 دانشگاه آزاد اسلامی از ساعت 10 صبح پنج شنبه در پایگاه اینترنتی اعلام نتایج به نشانی www.azmoon.com در دسترس داوطلبان قرار خواهد گرفت.

وی افزود: داوطلبان می توانند ضمن مراجعه به پایگاه یاد شده با ارائه مشخصات داوطلبی کارنامه خود را مشاهده کنند.

معاون مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اطلاعات مربوط به چگونگی و زمان ثبت نام از طریق پایگاه اطلاع رسانی آزمون به آدرس www.azmoon.net در دسترس داوطلبان قرار داده می شود.

منبع:خبرگزاری مهر :: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : چهارشنبه پانزدهم مهر ۱۳۸۸

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
معاون سازمان سنجش آموزش كشور از تمديد مهلت انتخاب رشته تكميل ظرفيت آزمون كارشناسي ارشد تا روز پنجشنبه 16 مهر ماه خبر داد. دكتر توكلي، در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، با بيان اينكه به منظور ارائه تسهيلات بيشتر براي داوطلبان مجاز به انتخاب رشته مهلت انتخاب رشته تكميل ظرفيت تا روز پنجشنبه 16 مهر ماه تمديد شد، اظهار كرد: آن دسته از داوطلبان آزمون كارشناسي ارشد ناپيوسته داخل سال 88 كه مجاز به انتخاب رشته بودند، مي‌توانند با توجه با ظرفيت پذيرش كد رشته محلهاي جديد و تكميل ظرفيت برخي از كد رشته محلهاي آزمون مذكور انتخاب رشته كنند.
وي افزود: داوطلبان مي‌توانند حداكثر تا ساعت 24 روز پنج شنبه 16 مهر به سايت سازمان سنجش آموزش كشور به آدرس www.sanjesh.org  مراجعه و نسبت به تكميل فرم انتخاب رشته الكترونيكي مذكور اقدام كنند.

منبع:خبرگزاری ایسنا:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : چهارشنبه پانزدهم مهر ۱۳۸۸
سلام به دوستان گرامی  علاقه مند به ورود به دوره کارشناسی ارشد دانشگاهها یکی از موسسه هایی که کتابهایی خوب برای  آمادگی کارشناسی ارشد ارائه داده است انتشارات پوران پژوهش است .شاید در منابعی که هر کدام از شما برای خواندن جهت کارشناسی ارشد انتخاب کرده اید حداقل یک کتاب این انتشارات باشد . می توانید بر روی لینک زیر کلیک کنید و مجموعه کتابهای رشته خود را انتخاب کنید اگر بر روی هر کدام از کتابها که می خواهید کلیک کنید نسخه PDF آن کتاب قیمت کتاب وحتی متن کامل کتاب را می توانید مشاهده کنید البته بگویم که  نسخه PDF متن کامل آن نیست ۱۰ تا ۲۰ صفحه آن جهت مشاهده وآشنایی شما با آن کتاب است تا بهتر تصمیم بگیرید از همین سایت پوران پژوهش می توانید به صورت اینتر نتی کتاب مورد نظر خود را خریداری نمائید. این یک تبلیغ نیست قبلاْ هم نوشته ام من سعی در معرفی کتابها ومنابع موسسات مختلف دارم تا خودتان کدام را انتخاب کنید فقط این مطالب جهت آشنایی است.

متشکرم

انتشارات پوران پژوهش:: موضوعات مرتبط: دانلود جزوه وكتاب، متفرقه
ن :
ت : چهارشنبه پانزدهم مهر ۱۳۸۸
پارسه براي هر آزمون از 8 آزمون، سرفصل‌هايي را مشخص كرده است كه اين سرفصل‌ها با محتوايي كه داوطلب براي آمادگي كنكور كارشناسي ارشد لازم دارد، كاملا تطابق دارد. اگر داوطلبي بتواند هم گام با اين سرفصل‌ها خود را براي آزمون‌ها آماده كند، مي‌تواند مطمئن باشد كه تمامي محتواي لازم براي شركت در آزمون سراسري را به مرور، كسب كرده است. با توجه به تغييرات احتمالي در آزمون سراسري امكان تغيير در سرفصل‌ آزمون‌هاي پارسه نيز وجود دارد. شما بايد هر چند وقت يك‌بار با مراجعه به پورتال پارسه از آخرين تغييرات مطلع شويد.

سرفصلهای آزمونهای مجموعه فنی ومهندسی

سرفصلهای آزمون مجموعه علوم پایه وهنر وکشاورزی

سر فصلهای آزمون مجموعه رشته های علوم انسانی:: موضوعات مرتبط: سرفصل، متفرقه
ن :
ت : چهارشنبه پانزدهم مهر ۱۳۸۸
سلام .دوستان گرامی بودجه بندی  که همان تقسیم مباحث است برای برنامه ریزی بهتر جهت آمادگی آزمون کارشناسی ارشد  ومطالب  مورد آزمون  کارشناسی ارشد می باشد.در صورت علاقه به دانستن بودجه بندیها بر روی لینک مربوط به هر کدام کلیک کنید.

بودجه بندی وزارت علوم برای کامپیوتر

ضرایب دروس وبودجه بندی 10 نوع رشته برای موسسه نصیر

 :: موضوعات مرتبط: روشهاي برنامه ريزي، سرفصل، متفرقه
ن :
ت : چهارشنبه پانزدهم مهر ۱۳۸۸
معاون سازمان سنجش آموزش کشور آخرین مهلت انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سال 1388 را تا ساعت 24 امشب اعلام کرد.

حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته که تا کنون نتوانسته اند در تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سال 1388 شرکت کنند می توانند تا ساعت 24 امشب با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org اقدام کنند.

وی اظهار داشت: در آن‌ دسته‌ از کد رشته‌ های‌ امتحانی‌ که‌ ظرفیت‌ اعلام‌ شده‌ جدید بیش‌ از یک‌ محل‌ تحصیل‌ باشد داوطلبان‌ در صورت‌ تمایل ‌می‌‌ توانند با توجه به مندرجات کارنامه، کلیه‌ کد رشته‌ محلهای‌ مورد علاقه‌ خود را به ترتیب‌ اولویت حداکثر تا ده کد رشته محل‌ انتخاب‌ ‌کنند.

برای مشاهده ادامه مطلب اینجا کلیک کنید.

منبع:خبرگزاری مهر:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : چهارشنبه پانزدهم مهر ۱۳۸۸

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران

موافقت با ايجاد 3 رشته در مقطع دكتري و يك رشته در مقطع كارشناسي ارشد از مصوبات اولين جلسه شوراي دانشگاه صنعتي شاهرود در سال تحصيلي جديد بود.
به گزارش سرويس صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، اين جلسه هفته جاري با حضور دكتر علي مرادزاده رييس دانشگاه،‌ هيات رييسه، روساي دانشكده‌ها و مسئولين پژوهشي دانشكده‌ها تشكيل شد و با پيشنهاد شوراي آموزشي، پيرامون ايجاد رشته‌هاي الكترونيك، زراعت و شيمي در مقطع دكتري و رشته مكاترونيك در مقطع كارشناسي ارشد موافقت شد.
گفتني است در حال حاضر دانشگاه صنعتي شاهرود داراي 19 رشته در مقطع دكتري، 24 رشته در مقطع كارشناسي ارشد و 30 رشته در مقطع كارشناسي است.

منبع:خبرگزاری ایسنا:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : چهارشنبه پانزدهم مهر ۱۳۸۸
با پذيرش70 دانشجوي کارشناسي ارشد؛
فعاليت پرديس بين‌المللي ارس دانشگاه تبريز از فردا به طور رسمي آغاز مي‌شود.
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
پرديس بين‌المللي ارس دانشگاه تبريز فردا چهارشنبه 15 مهر ماه طي مراسمي به طور رسمي آغاز به کار مي‌کند.
به گزارش سرويس صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، دکتر داود مختاري رييس پرديس بين‌المللي ارس و دانشکده‌هاي اقماري دانشگاه تبريز، گفت: با آغاز به کار رسمي اين مرکز آموزشي70 دانشجو در مقطع کارشناسي ارشد مشغول به تحصيل مي‌شوند.
وي رشته‌هاي ايجاد شده در پرديس بين‌المللي ارس اين دانشگاه را آموزش زبان انگليسي، رشته حقوق خصوصي، تکنولوژي صنايع غذايي و جغرافيا و برنامه‌ريزي شهري اعلام کرد و گفت: آموزش اين دانشجويان توسط اعضاي هيات علمي دانشگاه تبريز صورت خواهد گرفت.

برای مشاهده ادامه مطلب اینجا کلیک کنید.

منبع: خبرگزاری ایسنا:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : سه شنبه چهاردهم مهر ۱۳۸۸

خبرگزاري دانشجويان ايران - اصفهان
سرويس: آموزشي

رييس دانشگاه اصفهان گفت: سال تحصيلي نخستين دوره آموزش الكترونيك كارشناسي ارشد مركز آموزش‌هاي مجازي دانشگاه اصفهان آغاز شد.

محمد حسين رامشت در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، اظهار کرد: دراين دوره آموزش 150 دانشجو از 10 استان كشور در رشته‌هاي مديريت اجرايي، مديريت MBA و مديريت اطلاع رساني و كتابداري سال تحصيلي جديد را آغاز كردند.

رييس دانشگاه اصفهان در خاتمه تصريح كرد: استادان مركز آموزش‌ مجازي دانشگاه اصفهان براي رسيدن اين مركز به يكي از قطب‌هاي آموزشي كشور، برنامه‌ريزي‌هاي علمي و پژوهشي زيادي داشته‌اند.

منبع:خبرگزاری ایسنا:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : دوشنبه سیزدهم مهر ۱۳۸۸
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
به گزارش سرويس صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، دكتر بهرام صادق‌پور
 با بيان اينکه دانشگاه مازندران منشا خدمات علمي گسترده در شمال كشور است، گفت: امسال با موافقت شوراي گسترش آموزش عالي مجوز ايجاد مقطع كارشناسي ‌ارشد براي رشته‌هاي حقوق عمومي، جغرافيا و برنامه‌ريزي شهري، زيست شناسي با گرايش علوم گياهي، پژوهشي اجتماعي و مطالعات جوانان اخذ شده است.

برای خواندن ادامه مطلب اینجا کلیک کنید.

منبع:خبرگزاری ایسنا:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : دوشنبه سیزدهم مهر ۱۳۸۸
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: آموزشي

معاون سازمان سنجش آموزش كشور با اشاره به اعلام اسامي پذيرفته‌شدگان نوبت هشتم آزمون دوره‌هاي فراگير كارشناسي ارشد دانشگاه پيام نور در سايت اينترنتي سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org ، گفت: پذيرفته‌شدگان از روز سه‌شنبه 14 مهر براي ثبت‌نام مراجعه كنند.

حسين توكلي در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، اظهار كرد: كليه داوطلباني كه اسامي آنان به عنوان پذيرفته شده نهايي نوبت هشتم مقطع كارشناسي ارشد دوره فراگير دانشگاه پيام نور اعلام شده، بايد براي ثبت‌نام با در دست داشتن مدارك ثبت‌نام در تاريخ‌هاي مشخص شده به مراكز پذيرفته شده مراجعه كنند.

برای خواندن متن کامل این مطلب اینجا کلیک کنید.

منبع:خبرگزاری ایسنا:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : یکشنبه دوازدهم مهر ۱۳۸۸

معاون مدير امورآموزشي دانشگاه علوم پزشكي اصفهان، گفت: 5 رشته جديد كارشناسي ارشد و دو رشته جديد كارشناسي مهرامسال در دانشگاه علوم پزشكي اصفهان راه‌اندازي شده است.

اكبر ناظمي در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، گفت: زيست فناوري پزشكي، مراقبت ويژه نوزادان، علوم تغذيه و كتابداري و اطلاع رساني در دوره كارشناسي ارشد رشته‌هاي جديد امسال اين دانشگاه است.

برای خواندن اصل مطلب اینجا کلیک کنید.

منبع:خبرگزاری ایسنا:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : یکشنبه دوازدهم مهر ۱۳۸۸
ایلام - خبرگزاری مهر: رئیس دانشگاه ایلام از اخذ مجوز مقطع کارشناسی ارشد رشته شیمی آلی در دانشگاه ایلام خبر داد.
عباس قربانی در گفتگو با خبرنگار مهر در ایلام اظهار داشت: در راستای توسعه رشته های آموزشی تحصیلات تکمیلی، شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با درخواست اخذ مجوز کارشناسی ارشد رشته شیمی - شیمی آلی دانشگاه  ایلام موافقت به عمل آورده است.
وی بیان داشت: سال 88، مجوز پنج رشته آموزشی در مقاطع تحصیلات تکمیلی شامل کارشناسی ارشد رشته های مهندسی معماری، مدیریت بازرگانی، ریاضی محض، شیمی آلی و دکتری شیمی معدنی اخذ گردیده است.
این مسئول خاطرنشان کرد: با احتساب این پنج رشته جدید، تعداد رشته های تحصیلات تکمیلی دانشگاه ایلام به 15 رشته افزایش یافته است.
قربانی یادآور شد: دانشگاه ایلام در حال حاضر دارای 59 رشته آموزشی در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری است.

منبع:خبرگزاری مهر:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : یکشنبه دوازدهم مهر ۱۳۸۸

معاون سازمان سنجش با تشریح جزئیات انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد گفت: انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سال 88 از فردا دوشنبه آغاز می شود و تا 15 مهر ماه ادامه دارد و در نهایت دو هزار و 640 نفر پذیرفته می شوند.

حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: با توجه به اینکه‌ برخی ‌از دانشگاهها و موسسات‌ آموزش‌ عالی‌ پس از اعلام نتایج، علاوه‌ برظرفیتهای‌ مندرج‌ در دفترچه‌ راهنمای ‌انتخاب‌ رشته‌ های‌ تحصیلی برای‌ پذیرش‌ دانشجو اعلام‌ ظرفیت‌ کرده ‌اند لذا داوطلبان مجاز به انتخاب رشته براساس ضوابط و شرایط مندرج در دفترچه ها و برگه های راهنمای آزمون مذکور و این اطلاعیه می توانند از 13 مهرماه تا 15 مهرماه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org  مراجعه و برحسب مورد نسبت به انتخاب کد رشته محلهای رشته امتحانی خود که در این اطلاعیه درج شده و براساس کارنامه نتایج نهایی آزمون دررشته و گرایش مربوط که مجاز شده اند، اقدام کنند.
برای خواندن ادامه مطلب اینجا  کلیک کنید.
منبع:خبرگزاری مهر:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : یکشنبه دوازدهم مهر ۱۳۸۸
با پذيرش1300دانشجوي جديد؛
مدير آموزش دانشگاه قم خبر داد: ايجاد 4 رشته جديد كارشناسي ارشدپذيرش بومي 95 درصد دانشجويان در سال جاري

مدير آموزش و تحصيلات تكميلي دانشگاه قم از پذيرش حدود 1300 دانشجو در مقاطع كارشناسي و كارشناسي‌ ارشد در دانشگاه قم خبر داد.
به گزارش سرويس صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، محمد‌ ثابتي ضمن بيان مطلب فوق، بيان كرد: امسال در مقطع كارشناسي برادران در مجموع 525 نفر شامل210 نفر در دوره روزانه و 315 نفر در دوره شبانه و در بخش خواهران 160 نفر به صورت روزانه و 240 نفر شبانه، براي پذيرش به سازمان سنجش اعلام شد.
وي با بيان اينكه در مقطع كارشناسي‌ ارشد نيز 184 نفر در بخش برادران و 177 نفر در بخش خواهران دانشگاه پذيرش شده‌اند، افزود: در مجموع بنا بر آمار اعلام‌شده اين مركز به سازمان سنجش، در مقاطع تحصيلي كارشناسي و كارشناسي‌ارشد در بخش برادران 709 نفر و در بخش خواهران 577 نفر در دانشگاه قم مشغول به تحصيل مي‌شوند.

برای مشاهده ادامه مطلب اینجا کلیک کنید.

منبع:خبرگزاري دانشجويان ايران - ایسنا:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : جمعه دهم مهر ۱۳۸۸
براساس آخرين مصوبات شوراي گسترش آموزش عالي؛رشته‌هاي ارشد«جغرافياي پزشكي»و«مهندسي دانش وعلوم تصميم»ايجاد شدرشته ارشد بازيگري دردانشگاه تربيت مدرس راه‌اندازي شد.

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
بر اساس آخرين مصوبات شوراي گسترش و برنامه‌ريزش آموزش عالي، رشته‌هاي كارشناسي ارشد جغرافياي پزشكي، كارشناسي ارشد بازيگري در دانشگاه تربيت مدرس و كارشناسي ارشد مهندسي دانش و علوم تصميم در دانشگاهها ايجاد شد.
به گزارش خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، برنامه آموزشي دوره كارشناسي ارشد جغرافياي پزشكي پيشنهادي گروه علوم اجتماعي در شوراي گسترش و برنامه‌ريزش آموزش عالي، مطرح شد و شورا اين برنامه آموزشي پيشنهادي گروه اجتماعي را تصويب كرد. اين برنامه از زمان تصويب به مدت 5 سال قابل اجرا است و پس از آن نيازمند بازنگري است.
همچنين برنامه آموزشي دوره كارشناسي ارشد بازيگري پيشنهادي دانشگاه تربيت مدرس در شورا مطرح و تصويب شد. اين برنامه از زمان تصويب به مدت 5 سال قابل اجرا است.
گفتني است همچنين برنامه آموزشي بازنگري شده دوره كارشناسي ارشد «مهندسي دانش و علوم تصميم» پيشنهادي گروه محاسبات نرم مطرح شد و شورا اين برنامه آموزشي را تصويب كرد.

منبع:خبرگزاری ایسنا:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : چهارشنبه هشتم مهر ۱۳۸۸
فهرست اسامی پذیرفته شدگان دوره های کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نورروز شنبه 11/7/88
بر روي سايت سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني www.sanjesh.org  قرار مي‌گيرد.
ضمناً به اطلاع مي‌رساند كه پذيرفته شدگان هر يك از مقاطع فوق‌الذكر ضرورت دارد بر اساس برنامه زماني مندرج در اطلاعيه‌اي كه بهمراه فهرست اسامي آنان بر روي سايت سازمان قرار داده مي شود براي ثبت نام اقدام نمايند.

منبع:  www.sanjesh.org:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : چهارشنبه هشتم مهر ۱۳۸۸
رييس واحد بين‌الملل دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي: ايجاد 15 رشته جديد تحصيلات تكميلي و توقف دوره‌هاي كارشناسي واحد
30ميليون تومان شهريه كامل دوره دكتراي تخصصي

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران

رييس واحد بين الملل دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي با اشاره به فعاليتهاي آموزشي اين حوزه، اظهار كرد: در سال تحصيلي جديد 15 رشته جديد در مقاطع دكتراي تخصصي و كارشناسي ارشد ايجاد شده و در اين راستا در جهت حذف دوره‌هاي كارشناسي و گسترش دوره‌هاي تحصيلات تكميلي اقدام خواهيم كرد.
دكتر شادنوش در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)،از راه اندازي 8 رشته در مقطع دكتراي تخصصي (ph.d) و 7 رشته كارشناسي ارشد خبر داد و افزود: در واحد قشم فقط 3 رشته كارشناسي وجود دارد كه در نظر داريم دوره كارشناسي را در اين واحد متوقف كرديم و تمام تلاش خود را به سمت توسعه رشته‌هاي تحصيلات تكميلي متمركز كرده‌ايم.

برای مشاهده متن کامل اینجاکلیک کنید.

منبع:خبرگزاری ایسنا:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : چهارشنبه هشتم مهر ۱۳۸۸

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
با موافقت شوراي گسترش آموزش عالي كشور 3 رشته جديد به رشته‌هاي تحصيلات تكميلي دانشگاه شهركرد در مقاطع كارشناسي ارشد و دكتري تخصصي اضافه شد.
به گزارش سرويس صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، بنا بر اعلام معاونت آموزشي دانشگاه شهركرد، با تصويب شوراي گسترش آموزش عالي كشور، دو رشته كارشناسي ارشد و يك رشته دكتري تخصصي به مجموع رشته هاي مقاطع تحصيلات تكميلي دانشگاه شهركرد افزوده شد.
به گفته دكتر مشتاقي با پيگيري‌هاي به عمل آمده از سوي دانشگاه و موافقت شوراي گسترش آموزش عالي كشور، در سال تحصيلي جديد رشته هاي شيمي با گرايش شيمي آلي و زيست شناسي با گرايش بيوشيمي در مقطع كارشناسي ارشد و رشته تغذيه دام در مقطع دكتري تخصصي در دانشگاه شهركرد داير مي‌شود.
قابل ذكر است هم اكنون 623 دانشجو در مقاطع تحصيلات تكميلي (دكتري تخصصي و كارشناسي ارشد)دانشگاه شهركرد، در 39 رشته تحصيلي مشغول به تحصيل مي باشند.

منبع:خبرگزاري ايسنا:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : سه شنبه هفتم مهر ۱۳۸۸

خبرگزاري دانشجويان ايران - تبريز
سرويس: آموزشي

معاون آموزشي دانشگاه تبريز از ايجاد 5 رشته جديد کارشناسي ارشد، يک رشته جديد دکتري و دو رشته کارشناسي در اين دانشگاه خبرداد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه آذربايجان شرقي، جليل اکرمي با بيان اينکه همزمان با آغاز سال تحصيلي جديد دانشگاه تبريز براي نخستين بار در رشته دکتراي تخصصي فلسفه دانشجو پذيرفته است، افزود: با ايجاد اين رشته تعداد رشته‌هاي دکتراي تخصصي دانشگاه تبريز به 78 رشته گرايش رسيده است.

وي با بيان اينکه دانشگاه تبريز امسال در مقطع کارشناسي ارشد نيز در 5 رشته مهندسي کشاورزي باغباني گياهان زينتي، زمين شناسي ژئوشيمي، فلسفه و کلام اسلامي، فقه و حقوق اسلامي و روانشناسي باليني کودک و نوجوان نيز براي نخستين بار مجوز پذيرش دانشجو دريافت کرده است، گفت: با ايجاد اين رشته‌هاي جديد تعداد رشته هاي مقطع کارشناسي ارشد دانشگاه تبريز نيز به 114 رشته گرايش افزايش يافته است.

برای مشاهده ادامه مطلب اینجا کلیک کنید.

منبع:خبرگزاری ایسنا:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : سه شنبه هفتم مهر ۱۳۸۸
 

سلام به داوطلبان مجاز به انتخاب رشته کارشناسی ارشد۸۸ که قصد شرکت در تکمیل ظرفیت را دارند
 جهت آگاهی از کد رشته ها ودانشگاههای پذیرنده در تکمیل ظرفیت به سایت سازمان سنجش کشور
مراجعه کنید. 

 :: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : دوشنبه ششم مهر ۱۳۸۸

آغاز تکمیل ظرفیت کنکورارشد از 13مهرماه/ پذیرش دو هزار و 640کنکوری جدید
معاون سازمان سنجش آموزش کشور ظرفیت تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سال 1388 را دو هزار و 640 نفر اعلام کرد و گفت: داوطلبان مجاز می توانند از 13 مهر ماه نسبت به انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد سال 1388 اقدام کنند.

حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: اطلاعیه درباره اعلام ظرفیت پذیرش در رشته های جدید و همچنین تکمیل ظرفیت برخی از کد رشته محلهای کارشناسی ارشد در نشریه پیک سنجش امروز دوشنبه 6 مهرماه و دوشنبه 13 مهرماه منتشر می شود و همزمان بر روی سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org قرار می گیرد.

وی اظهار داشت: آن دسته از داوطلبان که مجاز به انتخاب رشته در آزمون کارشناسی ارشد 88 شده اند می توانند با رعایت شرایط و ضوابط دفترچه و برگه راهنمای آزمون در صورت واجد شرایط بودن و علاقه مند بودن از دوشنبه 13 مهر ماه تا چهارشنبه 15 مهر ماه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش مراجعه کنند و بر حسب مورد نسبت به شرکت در تکمیل ظرفیت و انتخاب کد رشته محل های ارائه شده اقدام کنند.

معاون سازمان سنجش گفت: هر داوطلب می تواند در صورت وجود کد رشته محلهای مربوط  به رشته امتحانی مجاز حداکثر تا 10 کد رشته محل را در صورت وجود، انتخاب و در فرم انتخاب رشته درج کند.

به گزارش مهر، کنکور کارشناسی ارشد 88 در بهمن ماه سال 1387 با رقابت 140 هزار و 363 داوطلب برگزار شد که نتایج نهایی در 5 شهریور ماه اعلام شد.

منبع:خبرگزاری مهر:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : دوشنبه ششم مهر ۱۳۸۸

مدارهاي منطقي در طراحي كامپيوتر، ماشين‌هاي حساب، ريزپردازنده‌ها، سيستم‌هاي ديجيتال، كنترل دستگاه‌هاي صنعتي، سيستم‌هاي مخابراتي و …  به‌كار مي‌رود. اين جزوه طرز كار و نحوة طراحي مدارهاي منطقي را مورد بحث قرار مي‌دهد. با توجه به چندين سال تدريس مدارمنطقي، سعي شده است كه مطالب درسي ساده و روان و طراحي بر اساس رويه باشد. هدف بخش اول آشنايي با جبر بول، عبارت بولي و ساده كردن آن‌ها، توابع بولي، مين‌ترم‌ها، ماكسترم‌ها، نقاط بي‌تفاوت (don’t – care) و مخصوصاً ايجاب كننده (Implicant)، ايجاد كننده نخستين (Prime Implicant) و هم‌چنين روش‌هاي مختلف به‌دست آوردن ايجاب‌كننده‌هاي نخستين و انتخاب حداقل تعداد از آن‌ها مي‌باشد تا بدين‌وسيله بتوان به اهداف مدارهاي بهينه رسيد. هدف بخش دوم آشنايي با مدارهاي تركيبي، رويه طراحي و تجزيه و تحليل آن‌ها، طراحي مدارهاي دو سطحي AND – OR ، تمام NAND ، تمام NOR ، طراحي مدارهاي تركيبي MSI از نوع Mux، Decoder، Encoder، Demux، Comparator، ROM ، PLA و PAL و نيز كاربردها هر يك از آن‌ها مي‌باشد. هدف بخش سوم آشنايي با مدارهاي ترتيبي همگام و غيرهمگام، فليپ فلاپ‌ها، روية طراحي مدارهاي ترتيبي همگام مانند شمارنده‌ها، ثبات‌ها، تشخيص‌دهندة دنباله‌ها، تاخيرها، Hazard ، Glitch ، تفاوت مدارهاي مور و ميلي و هم‌چنين روش بهينه كردن مدارهاي ترتيبي بر اساس مدل هافمن خواهد بود. و بالاخره هدف بخش چهارم آشنايي با نمايش اطلاعات مانند اعداد با مميز ثابت، اعداد با مميز شناور، محاسن و معايب آن‌ها، دليل به‌وجود آمدن نماي اريب‌دار (Biased exp)، محاسبات روي اعداد دودويي، دهدهي و طراحي مدارهاي سريع براي جمع و تفريق، مخصوصاً آشنايي با طراحي Carry – Lookahead Adder خواهد بود.

منبع:مقدمه جزوه مدار منطقي از سری جزوات  پارسه تالیف دكتر اسماعيل نامور:: موضوعات مرتبط: درباره درسها
ن :
ت : دوشنبه ششم مهر ۱۳۸۸

در عصر فناوري  اطلاعات، شبكه‌هاي كامپيوتري كه به منظور انتقال داده‌ها، اشتراك منابع، توزيع داده‌ها و محاسبات از طريق اتصال كامپيوترهاي مستقل به‌وجود آمده است، از اهميت ويژه‌اي برخوردار است. در اين زمينه ايجاد سيستم‌هاي باز كه با رعايت استانداردهاي بين‌المللي امكان اتصال كامپيوترهاي مختلف و تجهيزات نامتجانس ساخت شركت‌هاي گوناگون را فراهم آورده و يك محيط منسجم و يكپارچه را به‌وجود مي‌آورند، مورد توجه جدي قرار گرفته است. يكي از مهم‌ترين استانداردهايي كه در اين زمينه بنا نهاده شده است، استاندارد هفت لايه‌اي OSI است كه توسط موسسه ISO ارائه گرديده است. موضوع بحث درس انتقال داده‌ها بررسي دقيق كليه مسائل مطرح در دو لايه پائيني اين استاندارد، ISOيعني لايه فيزيكي و لايه پيوند داده مي‌باشد.  در درس شبكه‌هاي كامپيوتري ضمن بررسي لايه‌هاي فيزيكي و پيوند داده، مسائل مطرح در زير لايه MACشبكه‌هاي با سيم و بي‌سيم و نيز مسائل مطرح در لايه شبكه از جمله الگوريتم‌هاي مسيريابي و نيز استاندارد IPموردبحث قرار مي‌گيرد. در بعضي از دانشگاه‌ها اين دو درس تحت عنوان شبكه‌هاي كامپيوتري 1 و 2 مطرح مي‌شود و تقريباً همه دانشجويان ( حتي دانشجويان رشته مهندسي نرم‌افزار ) هر دو درس را مي‌گذرانند. بنابراين ضروري است دانشجويان گرامي براي شركت در آزمون‌هاي كارشناسي ارشد، حداقل كليه مسائل و جزئيات مطرح در سه لايه پائين را بدانند.

منبع: مقدمه شبكه‌هاي كامپيوتري (مجموعه فن‌آوري اطلاعات)تاليف ابوالفضل طرقي حقيقت:: موضوعات مرتبط: درباره درسها
ن :
ت : دوشنبه ششم مهر ۱۳۸۸
سمنان - خبرگزاری مهر: مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان سمنان گفت: رشته کارشناسی ارشد ادبیات دفاع مقدس در دانشگاه سمنان ایجاد می‌شود.

سرهنگ حسینعلی احسانی در گفتگو با خبرنگار مهر در سمنان گفت: با تصویب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رشته ادبیات دفاع مقدس در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه سمنان ایجاد و تدریس می‌شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان افزود: کارشناسی رشته ادبیات فارسی پیش ‌نیاز رشته ارشد ادبیات دفاع مقدس است و دانشگاه سمنان دومین دانشگاه پس از دانشگاه باهنر کرمان است که این رشته در آن تدریس می‌شود.

وی با اشاره به افتتاح کلاسهای آشنایی با دوران دفاع مقدس در دانشگاه آزاد اسلامی از سال قبل و اجرای آن در سال جاری اظهار داشت: در پنج دانشگاه کشوری هم این درس در قالب دو واحد درسی اجرا می‌شود.

به گفته وی، بیش از 45 استاد در مقطع کارشناسی و به بالا در شرف دریافت مجوز برای تدریس در دانشگاه هستند.

وی یادآور شد: ایجاد سایر رشته‌های مرتبط با دفاع مقدس در دانشگاه‌های استان در دست پیگیری است.

منبع:خبرگزاری مهر:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : یکشنبه پنجم مهر ۱۳۸۸

سلام.به داوطلبان كنكور كارشناسي ارشد 1389 .مطمئن هستم بسياري از شما از ماهها پيش درس خواندن براي ارشد89 را شروع كرده ايد .شايد عده اي هم باشند كه تازه شروع كرده اند .نمي دانم هر كدام از شما در چه مرحله اي هستيد در هر كجاي اين مسير كه هستيد اميدوارم با توكل برخداوند وتلاش خودتان  موفق شويد ودر گرايشي كه دوست داريد  ودر دانشگاه مورد نظرتان قبول شويد. آيا گرايشي را كه انتخاب كرده ايد دليلي منطقي براي گزينش آن داريد يا دليلي احساسي يا همين طوري انتخاب كرده ايد.  آيا منابع لازم را در اختيار داريد يا تعدادي را نداريد .در هر حال تلاش خود را در اين ماهها مضاعف كنيد .تا چندماه ديگر يعني بين 4تا5ماه ديگر بايد در آزمون شركت كنيد  ودانسته هاي خود را در معرض محك قرار دهيد تا خالصي از ناخالصي تشخيص داده شود منظورم اينكه نقاط قوت وضعف مشخص مي شود اميدوارم درصد  نقاط قوي شما بسيار بيشتر از نقاط ضعفتان باشد. اي كاش مي توانستم همه منابع را براي همه شما براي دانلود واستفاده قرار دهم تا داوطلبي به خاطر نداشتن منابع كافي در اين ميدان به ناحق كنار گذاشته نشود .بله ناحق به نظر من زماني اين  آزمونها به حق برگزار مي شود كه همه از منابع كافي ودر دسترس ودر توانايي اقتصاديشان برخوردار باشند. مي دانيد كه اجازه نشر هيچ كتاب وجزوه اي وجود ندارد وتا ناشران وموسسات اجازه ندهند نمي توانيم آنها را  در اختيار شما قرار دهيم. بارها  با خودم مي گويم اي كاش ناشران وموسسات اينقدر كه به فكر منافع مادي خود هستند به فكر منافع معنوي نيز بودند يا قيمتها را پايين مي آوردند يا حداقل جزوات را  رايگان در اختيار  دانشجويان پر تلاش قرار مي دادند. كاره اي نيستم واگرنه همه شما را از منابع وجزوات با راه دانلود برخوردار مي كردم. اميدوارم باور كنيد كه جز همين اطلاع رساني هاي ناچيز واينكه براي قبولي وپيروزيتان دعاكنم.وتوفيق در مسير طاعت حق تعالي  را بخواهم كاري  نمي توانم بكنم.
متشكر از بازديد همه شما از اين وبلاگ  هرچند اين ارتباط بيشتر يكسويه شده وشما نظرات ارزشمندتان را  دريغ مي كنيد.اما من هر كمكي بتوانم به شما مي كنم.

به اميد موفقيتتان ومن الله التوفيق:: موضوعات مرتبط: متفرقه
ن :
ت : یکشنبه پنجم مهر ۱۳۸۸

دانشجویان سال آخر و فارغ التحصیلان شیمی می توانند علاوه بر ادامه تحصیل در رشته های علوم پایه در رشته های بیوشیمی بالینی، سم شناسی،نانوتکنولوژی پزشکی . مهندسی بهداشت محیط که هرساله از طریق وزارت بهداشت برگزار می شود شرکت کنند و در دانشگاه های معتبر علوم پزشکی کشور به صورت روزانه و رایگان ادامه تحصیل دهند.برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت اصلی وزارت بهداشت مراجعه کرده یا در ساعات اداری با تلفن 88915839-021 در طول هفته تماس بگیرید


ن :
ت : یکشنبه پنجم مهر ۱۳۸۸
عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور گفت: رشته نهج البلاغه برای نخستین بار در دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد و با گرایش «معارف علوی» دایر شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر سیدمحمد میردامادی با بیان این خبر افزود: گسترش رشته نهج البلاغه در مقطع دکتری یکی از اهداف مهم دانشگاه پیام نور است که در حال حاضر سرفصلهای این رشته در مقطع دکتری تهیه شده و پس از بازنگری نهایی به دفتر شورای گسترش آموزش عالی ارائه می شود.

وی اضافه کرد: رشته نهج البلاغه تا کنون فارغ التحصیل دکتری در کشور نداشته است اما کسانی هستند که از روی علاقه و در ارتباط با رشته علوم قرآن و به طور کلی الهیات به نهج البلاغه روی آورده و در رابطه با شناخت این کتاب ارزشمند به پژوهش و تحقیق پرداخته اند.

وی تعداد اساتید این رشته را در حال حاضر هفت نفر اعلام کرد و افزود: این تعداد از اساتید به تدریس این رشته در دانشگاه پیام نور مشغول هستند اما در رابطه با پایان نامه ها از اساتید متخصص بیشتری بهره مند هستیم.

میردامادی تعداد فارغ التحصیلان رشته نهج البلاغه در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور را 40 دانشجو عنوان کرد

منبع:خبرگزاری مهر

:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : شنبه چهارم مهر ۱۳۸۸


 
جهت اطلاع از تنظیمات و ویــــرایش این قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.