واحد گرگان در سه رشته در مقطع کارشناسي ارشد دانشجو مي پذيرد

دکتر سيد حسين ساداتي معاون آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي گرگان با اعلام اين مطلب که ثبت نام آزمون کارشناسي ارشد دانشگاه آزاد اسلامي از ۵ بهمن ماه آغاز شده است گفت : دانشگاه آزاد اسلامي گرگان به عنوان بزرگترين واحد دانشگاهي استان گلستان در 3 رشته زبان و ادبيات فارسي ، زيست شناسي گرايش علوم گياهي و مهندسي کشاورزي گرايش زراعت در مقطع کارشناسي ارشد دانشجو مي پذيرد .

ساداتي گفت : داوطلبان بايد با مراجعه به دفاتر پستي و تهيه دفترچه راهنما و کارت اعتباري، از روز دوشنبه 5 بهمن ماه لغايت روز پنجشنبه 15 بهمن ماه از طريق سايت مرکز آزمون به نشاني http://azmoon.org نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند

گفتني است آزمون كارشناسي ارشد سال 89 دانشگاه آزاد اسلامي طي روزهاي 23 الي 25 ارديبهشت ماه به طور همزمان در سراسر كشور برگزار مي‌شود.:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : یکشنبه یازدهم بهمن ۱۳۸۸
مهندس محمدباقر معتمدي نژاد معاون آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي واحد علي آباد كتول از پذيرش دانشجو در 5 رشته كارشناسي ارشد اين واحد دانشگاهي در آزمون سال 1389خبر داد . به گزارش آنا معتمدي ن‍ژاد گفت: بر اساس اعلام دانشگاه آزاد اسلامي ظرفيت پذيرش در تمام رشته محل هاي گروههاي علوم انساني اين واحد دانشگاهي 15 نفر است و هر داوطلب با توجه به علاقه و بدون در نظر گرفتن مدرك كارشناسي خود مي تواند با رعايت ساير مقررات مندرج در دفترچه، يك رشته تحصيلي را انتخاب نمايد . وي افزود : با توجه به آغاز ثبت نام آزمون رشته كارشناسي ارشد ، داوطلبان درصورت نياز مي توانند با تلفن 6235143-0173 تماس حاصل نموده و از مشاوره رايگان بهره مند گردند .
گفتني است واحد علي آباد كتول در 5 رشته كارشناسي ارشد زبان و ادبيات فارسي ، مديريت دولتي – مديريت تحول ، مديريت دولتي – مديريت نيروي انساني ، مديريت دولتي – مديريت مالي دولتي و مديريت بازرگاني – بازاريابي براي سال تحصيلي 1389 دانشجو مي پذيرد .


:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : یکشنبه یازدهم بهمن ۱۳۸۸
سلام دوستان گرامی تعجب نکنید من خودم   هم قاطی کردم آخر نفهمیدم ظرفیت زیاد می شود یانه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: آموزشي
آزمون كارشناسي ارشد دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي سال 1389 روز چهارشنبه 28 بهمن ماه و آزمون كارشناسي ارشد دانشگاه آزاد اسلامي 23 ارديبهشت سال آينده برگزار مي‌شود.

مهندس محمدرضا مهرادفر، معاون اجرايي مركز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، با اشاره به ادامه ثبت‌نام آزمون كارشناسي ارشد دانشگاه آزاد تا ساعت 24 روز پنجشنبه 15 بهمن ماه، گفت: داوطلبان بايد در مهلت اعلامي و با مراجعه به دفاتر پستي و تهيه دفترچه راهنما و كارت اعتباري، از طريق سايت مركز آزمون به نشاني http://azmoon.org  نسبت به ثبت‌نام خود اقدام كنند.

لطفا به ادامه مطلب مراجعه نمایید...:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : شنبه دهم بهمن ۱۳۸۸

خبرگزاري فارس: معاون آموزشي دانشگاه پيام نور گفت: مهمان شدن، انتقال، تغيير رشته و گرايش در دوره‌هاي كارشناسي‌ارشد دانشگاه پيام نور ممنوع است.
عبدالله معتمدي در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي فارس با بيان اين‌كه دانش‌پذير دوره كارشناسي ارشد دانشگاه پيام نور در صورت موفقيت در آزمون پايان دوره دانش‌پذيري و احراز شرايط مندرج در دفترچه به دانشجو تبديل وضعيت داده و براي ادامه تحصيل به مركز پذيرفته شده معرفي مي‌شود، افزود: دانشجويي كه در دوره دانش‌پذيري نمرات زير 12 كسب كرده و قبول اعلام شده، بايد دروس مورد نظر را در مدت مجاز تحصيل با رعايت پيش نياز دروس اخذ و با موفقيت (كسب حداقل نمره 12) بگذراند.:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : شنبه دهم بهمن ۱۳۸۸
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران

معاون آموزشي وزارت‌ علوم، تحقيقات و فناوري با بيان اينكه ظرفيت پذيرش دانشجوي كارشناسي ارشد در سال جاري همانند سال گذشته است، گفت: مصوبه 20 درصدي سهميه متاهلين در صورتي كه مراحل قانوني را طي كند به آزمون كارشناسي ارشد امسال مي‌رسد.

دكتر حسين نادري‌منش، در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در پاسخ به اين پرسش كه آيا سهميه 20 درصدي متاهلين به كنكور كارشناسي ارشد امسال مي‌رسد؟، گفت: اگر اين مصوبه مراحل قانوني خود را طي كند و آيين‌نامه‌هاي مربوطه آماده شود، طبيعتا اين موضوع عملياتي و داوطلبان از آن بهره‌مند خواهند شد، ولي در غير اين صورت خير.

وي با اشاره به وجود 800 هزار متقاضي ورود به مقطع كارشناسي ارشد درسال جاري، درخصوص ظرفيت پذيرش دانشجوي كارشناسي ارشد در سال آينده، اظهاركرد: ظرفيت پذيرش دانشجوي كارشناسي ارشد در سال جاري همانند سال گذشته است، چرا كه اولويت ارتقاي كيفي است.

لطفا به ادامه مطلب مراجعه نمایید...:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : جمعه نهم بهمن ۱۳۸۸
همیشه دلش می‌خواست به جای دیگران باشد. جای آدم‌های موفق و بزرگ. جای آن ورزشكار مطرح یا آن هنرپیشه محبوب. به این فكر می‌كرد كه آن كسی كه می‌خواهد نیست. دائما در رویاهایش خودش را یك آدم فوق‌العاده زیبا و موفق می‌دید كه در بهترین رشته و دانشگاه مورد علاقه‌اش قبول شده و دیگران حسابی قبولش دارند و تحویلش می‌گیرند اما در عمل هر كاری را كه تمام می‌كرد احساس می‌كرد به اندازه كافی خوب انجامش نداده مثلا در مورد درس خواندن هر وقت كه ساعت‌ها می‌نشست و سعی می‌كرد كه حتی یك «واو» ساده را هم از قلم نیندازد، وقتی می‌رفت سراغ تست زدن اگر حتی یكی از تست‌ها را غلط می‌زد یا جا می‌انداخت با اینكه درصد بسیار خوبی هم به‌دست می‌آورد اما باز هم احساس خوبی نداشت و از خودش راضی نبود.

لطفا به ادامه مطلب مراجعه نمایید...:: موضوعات مرتبط: مشاوره
ن :
ت : جمعه نهم بهمن ۱۳۸۸

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
زمان ثبت‌نام آزمون كارشناسي ارشد رشته‌هاي گروه پزشكي سال 1389 اعلام شد.

به گزارش سرويس صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، ثبت‌نام آزمون كارشناسي ارشد رشته‌هاي گروه پزشكي سال 89 وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي از 5 اسفند ماه آغاز مي‌شود.

ثبت‌نام اين آزمون تا 25 اسفند ماه به صورت اينترنتي و از طريق پايگاه اطلاع رساني مركز سنجش آموزش پزشكي به نشاني http://sanjeshp.ir  انجام مي‌گيرد.

همچنين داوطلبان فرصت داردند كه مدارك خود را از تاريخ 7 تا 19 فروردين ماه سال آينده به مركز سنجش آموزش پزشكي ارسال كنند.

منبع:خبرگزاری ایسنا:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : چهارشنبه هفتم بهمن ۱۳۸۸
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
رييس دانشگاه پيام نور استان تهران در خصوص ظرفيت پذيرش دانشجوي فراگير در هرمقطع، گفت: براين اساس در مقطع كارشناسي به ازاي هر رشته محل 40 نفر و در مقطع كارشناسي ارشد نيز به ازاي هر رشته محل 10 تا 20 نفر دانشجو پذيرش خواهيم كرد.

لطفا به ادامه مطلب مراجعه نماييد...:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : چهارشنبه هفتم بهمن ۱۳۸۸
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران

 آزمون كارشناسي ارشد چهار رشته منحصرا در تهران برگزار مي‌شود. به گزارش سرويس صنفي آموزشي ايسنا، آزمون تحصيلات تكميلي سال 1389 در كد رشته‌هاي امتحاني 1128 (آموزش زبان ژاپني)، 1287 (مهندسي طراحي محيط زيست)، 1356 (نمايش عروسكي)، 1360 (مجموعه موسيقي) منحصرا در شهرستان تهران برگزار مي‌شود. داوطلبان بايد بر اساس تاريخ و آدرس مندرج روي كارت شركت در آزمون، به حوزه مربوط مراجعه نمايند. شايان ذكر است چنانچه داوطلبي، يكي از كد رشته‌هاي امتحاني 1128 يا 1287 يا 1356 را به عنوان كد رشته امتحاني دوم (رشته امتحاني شناور) انتخاب نموده باشند، حوزه برگزاري رشته امتحاني اول آنان نيز شهرستان تهران در نظر گرفته خواهد شد. منبع:خبرگزاري ايسنا:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : چهارشنبه هفتم بهمن ۱۳۸۸
 خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران

معاون سازمان سنجش آموزش كشور با اشاره به آغاز مهلت مشاهده و اصلاح اطلاعات ثبت‌نامي داوطلبان آزمون دوره‌هاي فراگير كارشناسي ارشد و كارشناسي پيوسته دانشگاه پيام‌نور از امروز، از امكان تغيير رشته و اصلاح معدل براي داوطلبان خبر داد.

برای مشاهده و ويرايش اطلاعات ثبت نامی آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور سال

 1388 اینجا را کلیک نمایید .

لطفا به ادامه مطلب مراجعه نمایید...:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : چهارشنبه هفتم بهمن ۱۳۸۸

بسیاری از افراد از عد‌م تمرکز د‌ر هنگام مطالعه شکایت د‌ارند‌. آنان فکر می‌‌کنند‌ قد‌رت تمرکز، یک استعد‌اد‌ ذاتی است که برخی انسان‌ها، فاقد‌ آن هستند‌ اما حقیقت این است که با انجام تعد‌اد‌ی تمرین ساد‌ه می‌‌توان قد‌رت تمرکز را چ‍‍ند‌ین‌‍‌برابر کرد‌. د‌ر این‌ مقاله قصد‌ د‌ارم شما را با تعد‌اد‌ی از این تمرین‌ها آشنا کنم.


برای یاد‌گیری تمرکز، ابتد‌ا باید‌ مکان آرامی را بیابید‌ که د‌ر آن، کسی مزاحم‌تان نشود‌؛ سپس بر روی زمین و یا یک صند‌لی راحتی بنشینید‌، نفس عمیقی بکشید‌ و بد‌ن خود‌ را به حالت آزاد‌ و رها نگه‌د‌ارید‌. سعی‌کنید‌ تمام عضلات خود‌ را آزاد‌ و شل کنید‌. اکنون می‌‌توانید‌ به انجام تمرین‌ها بپرد‌ازید‌. قبل از انجام تمرینات، به نکات زیر توجه کنید‌:

لطفا به ادامه مطلب مراجعه نمایید...:: موضوعات مرتبط: مشاوره
ن :
ت : چهارشنبه هفتم بهمن ۱۳۸۸
مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی شرایط استفاده از سهمیه ایثارگران، رزمندگان و بسیجیان فعال را در کنکور کارشناسی ارشد سال 1389 اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، داوطلبان واجد شرایط که مایلند از سهمیه رزمندگان، جهادگر رزمنده یا بسیجی فعال در آزمون کارشناسی ارشد سال 1389 استفاده کنند، باید به مراکز سپاه مراجعه و نسبت به درخواست استفاده از سهمیه و دریافت کد رهگیری 12 رقمی اقدام کنند بدیهی است درج کد رهگیری در بند 20 فرم ثبت نام اینترنتی الزامی است.

داوطلبان واجد شرایط استفاده از سهمیه بسیجی فعال، جهت برخورداری از این امتیاز به منظور پذیرش در آزمون دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته در حد ظرفیت مصوب سهمیه ها، باید 95 درصد نمره کل آخرین نفر پذیرفته شده عادی (بدون سهمیه) را کسب کنند.

کد رهگیری دریافتی از مراکز سپاه برای هر یک از آزمو ن ها مجزا است لذا متقاضیان با در اختیار داشتن کد رهگیری صادره جهت سایر آزمو نهای دانشگاه آزاد اسلامی و یا سازمان سنجش کشور امکان بهره مندی از امتیاز سهمیه در این آزمون را نخواهند داشت و لازم است بدین منظور کد جداگانه ای دریافت کنند.

آن دسته از داوطلبان واجد شرایط نیز که مایلند از سهمیه آزاده یا همسر و فرزند، همسر یا فرزند جانباز 25 درصد یا 49 درصد همسر یا فرزند جانباز 50 درصد به بالا، جانباز 25 درصد به بالا و یا شاهد استفاده کنند، جهت بهره مندی از سهمیه مصوب
مراحل تأیید سهمیه باید با مراجعه به سایت ایثار به نشانی
www.isaar.ir مراحل تأیید سهمیه خود را انجام داده و پس از دریافت کد رهگیری 12 رقمی آن را در بند 20 فرم اطلاعات فردی ثبت نام اینترنتی آزمون دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 89 وارد کنند.

منبع:خبرگزاری مهر:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : سه شنبه ششم بهمن ۱۳۸۸
دانشکدۀ مجازی علوم حدیث از طریق آزمون اختصاصی برای دوره‌های الکترونیکی غیر حضوری در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشجو می‌پذیرد.

با توجه به مجوز صادر شده از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، از این پس دانشکدۀ مجازی علوم حدیث علاوه بر پذیرش دانشجو از طریق آزمون سراسری دانشگاه‌ها، در نیمۀ دوم هر سال، از طریق آزمونی‌ اختصاصی که با نظارت سازمان سنجش و آموزش کشور برگزار می‌شود دانشجو خواهد پذیرفت. این شیوۀ پذیرش دانشجو به دلیل اقتضائات و مخاطبان خاص آموزش الکترونیکی، شرایط مطلوبی را برای ادامۀ تحصیل علاقه‌مندان آشنایی با علوم و معارف اسلامی از طریق شبکۀ اینترنت فراهم می‌آورد.

بر این اساس ‌علاقه‌مندان به تحصیل در رشته‌های علوم حدیث و علوم و معارف قرآنی در مقطع کارشناسی و نیز رشتۀ علوم حدیث با گرایش تفسیر اثری در مقطع کارشناسی ارشد می‌توانند ضمن عضویت در پایگاه دانشکدۀ علوم حدیث به صورت اینترنتی در دورۀ آمادگی برای شرکت در آزمون اختصاصی این رشته‌ها ثبت‌نام کنند.

داوطلبان پس از شرکت در یک دورۀ آموزشی دو ماهه، در آزمونی اختصاصی که تاریخ آن متعاقباٌ اعلام خواهد شد شرکت می‌کنند و در صورت کسب امتیاز لازم از سوی سازمان سنجش آموزش کشور به عنوان دانشجوی رسمی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد معرفی خواهند شد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 55902138 تماس و یا به ادرس اینترنتی زیر مراجعه نمایید

http://vu.hadith.ac.ir/


:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : سه شنبه ششم بهمن ۱۳۸۸
پرديس بين المللي اروند دانشگاه شهيد چمران اهواز براي نيم سال دوم سال تحصيلي 89-1388 در مقطع کارشناسي ارشد دانشجو مي پذيرد.

به گزارش خبرگزاري مهر، پرديس بين المللي اروند دانشگاه شهيد چمران اهواز با مجوز رسمي از وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، دوره هاي کارشناسي ارشد را در رشته هاي مهندسي الکترونيک، ژنتيک (گرايش سلولي – ملکولي)، مهندسي کامپيوتر (گرايش هوش مصنوعي) و مديريت (گرايش مالي و بازاريابي) راه اندازي کرده است.
به فارغ التحصيلان هر رشته از دوره کارشناسي ارشد پرديس بين المللي اروند، مدرک رسمي دانشگاه شهيد چمران اهواز مورد پذيرش وزارت علوم اعطا مي شود.
ارائه مدرک کارشناسي يکي از دانشگاههاي ايران يا خارج از ايران که مورد تأييد وزارت علوم تحقيقات و فناوري باشد، قبولي در مصاحبه حضوري و داشتن معدل 14 از 20 (يا معادل آن براي داوطلبان ساير کشورها)، روشن بودن وضعيت نظام وظيفه و در اين خصوص نداشتن منع قانوني براي ادامه تحصيل و ارائه ي گواهي شرکت در آزمون زبان انگليسي و کسب حداقل نمره در يکي از آزمون هاي زبان شرايط پذيرش دانشجو در پرديس بين المللي داشنگاه شهيد چمران اهواز است.


:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : سه شنبه ششم بهمن ۱۳۸۸
در روزگاران گذشته که همه در اندیشه‌ی طلا بودند، فردی راهی غرب شد تا با حفاری به طلا برسد. بعد از هفته‌ها جست‌وجو و کار طاقت‌فرسا، به کلوخه‌های براق طلا رسید اما چون وسیله‌ای برای استخراج آن نداشت، بدون آن‌که کسی متوجه شود، روی معدن را پوشاند و برای خرید دستگاه حفاری به شهر رفت.

در آن‌جا با بستگان و همسایگان خود موضوع را مطرح کرد و بالأخره با کمک چندین نفر توانست دستگاه حفاری را بخرد. آن‌ها دستگاه را به معدن بردند و مشول به‌کار شدند.

پس از آن‌که اولین کامیون کلوخه‌ها را به کوره‌ی ذوب و استخراج فرستادند، در آن‌جا معلوم شد که یکی از غنی‌ترین معادن را یافته‌اند.

بعد از حمل چند کامیون، بدهی آن‌ها پرداخت شد و نوبت به سوددهی رسید... تا این‌که رگه‌های طلا بدون مقدمه محو شدند. آن‌ها تصمیم گرفتند به کارشان ادامه دهند اما بعد از تلاشی کوتاه و نتیجه نگرفتن، تلاش را متوقف کردند. دیگر از رگه‌های طلا خبری نبود. 

لطفا به ادامه مطلب مراجعه نمایید...:: موضوعات مرتبط: مشاوره
ن :
ت : سه شنبه ششم بهمن ۱۳۸۸
مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی ضوابط و نحوه ثبت نام و پذیرش بدون آزمون فارغ التحصیلان ممتاز کارشناسی را برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس ابلاغ شورای هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه آزاد اسلامی، فارغ التحصیلان ممتاز مقطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته محل های دانشگاهی خود را بر اساس ضوابط، بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته همنام و متجانس پذیرش می کند.

لطفا به ادامه مطلب مراجعه نمایید...:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : دوشنبه پنجم بهمن ۱۳۸۸

خبرگزاري دانشجويان ايران - زاهدان

رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد زاهدان گفت: دانشگاه آزاد اسلامي در حال حاضر در 10 رشته مختلف در مقطع كارشناس ارشد دانشجو مي پذيرد.

دكتر جديد الاسلام در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي ايسنا - منطقه سيستان و بلوچستان، افزود: قرار است 20 رشته جديد از جمله تورسيم در گرايش هاي رشته جغرافيا، ادبيات مقاومت، حسابداري و حقوق به اين تعداد افزود شود.

وي اظهار داشت: با اين اقدام تعداد رشته هاي مقطع كارشناسي اين دانشگاه به 30 رشته مي رسد.

رييس دانشگاه آزاد زاهدان افزود: در اين رشته ها، هرساله 10 درصد افزايش ظرفيت خواهيم داشت و اين در حالي است كه اين دانشگاه در مقطع دكتري هيچ دانشجويي ندارد.

منبع:خبرگزاری ایسنا:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : دوشنبه پنجم بهمن ۱۳۸۸

خبرگزاري فارس: طرح برقراري عدالت آموزشي در پذيرش دانشجو در دوره‌ها تحصيلات تكميلي و تخصصي اعلام وصول شد.
به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس، اميدوار رضايي عضو هيئت رئيسه مجلس پيش از پايان جلسه علني امروز يكشنبه موارد اعلام وصولي را قرائت كرد.
بر اين اساس طرح برقراري عدالت آموزشي در پذيرش دانشجو در دوره‌هاي تحصيلات تكميل يو تخصصي در دستور كار مجلس قرار گرفت.:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : دوشنبه پنجم بهمن ۱۳۸۸

خبرگزاري دانشجويان ايران - اروميه

رييس دانشگاه پيام نور اروميه، از اضافه شدن هفت رشته به مجموع رشته‌هاي دوره‌هاي فراگير کارشناسي ارشد دانشگاه پيام نور استان در سال جاري خبر داد.

دکتر رسول بهنام در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) در اين باره گفت: امسال رشته اقتصاد در مركز ماکو، علوم سياسي در مركز شاهين دژ، روان شناسي و علوم کامپيوتر در مركز مياندوآب، مهندسي کامپيوتري سخت افزار در مركز خوي، اقتصاد کشاورزي در مركز مهاباد و رشته حسابداري در مركز نقده ايجاد شده است.

وي فعاليت موسسات غيرمجاز فراگير را از معضلات اصلي پيش روي جامعه دانشگاهي بيان و تصريح كرد: از زماني که بحث دوره‌هاي فراگير دانشگاه پيام نور مطرح است، گروهي سودجو با عناوين و تبليغات فريبکارانه در سطح کشور اقدام به فعاليت كردند که بر اساس آن تعداد زيادي از داوطلبان متضرر شده اند.

بهنام در باره اقدامات صورت گرفته براي مقابله با فعاليت اين موسسات، گفت: دانشگاه پيام‌نور استان همانند ساير مراكز پيام‌نور کشور با مکاتباتي که با فرماندار و دستگاه‌هاي بازدارنده انجام داده موفق به شناسايي اين موسسات و مهر و لاک کردن آنها شده است.

منبع:خبرگزاری ایسنا:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : یکشنبه چهارم بهمن ۱۳۸۸
معاون مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی زمان ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد این دانشگاه را اعلام کرد و گفت: داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی از 5 تا 15 بهمن 10 روز فرصت دارند برای ثبت نام در این کنکور اقدام کنند.

محمدرضا مهرادفر در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: داوطلبان از فردا دوشنبه 5 بهمن ماه تا 15 بهمن ماه فرصت دارند در آزمون کارشناسی ارشد سال 89 ثبت نام کنند.

وی اضافه کرد: آزمون کارشناسی ارشد سال 89 دانشگاه آزاد اسلامی در روزهای 23 تا 25 اردیبهشت ماه برگزار می شود.

معاون مرکز آزمون دانشگاه آزاد افزود: داوطلبان باید با مراجعه به دفاتر پستی و تهیه دفترچه راهنما و کارت اعتباری با ورود به سایت مرکز آزمون www.azmoon.org در تاریخ مقرر نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

مهرادفر در زمینه توزیع کارت این آزمون نیز گفت: کارت کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد چند روز پیش از برگزاری آزمون توزیع خواهد شد.

به گزارش مهر، در حال حاضر 121 واحد دانشگاه آزاد اسلامی مجری دوره های کارشناسی ارشد هستند و 252 رشته در این واحدها ارائه می شود. در مجموع یک هزار و 128 رشته - محل در دوره کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد وجود دارد که این تعداد نسبت به سال 87 بیست درصد افزایش داشته است.

ظرفیت پذیرش این آزمون هنوز مشخص نشده اما دانشگاه آزاد سال گذشته 10 درصد شرکت کنندگان در آزمون کارشناسی ارشد را پذیرش کرد.

متقاضیان دوره بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نیز می توانند با مراجعه به دفاتر پستی و تهیه کارت اعتباری نسبت به ثبت نام در این دوره به صورت اینترنتی اقدام کنند.

منبع:خبرگزاری مهر:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : یکشنبه چهارم بهمن ۱۳۸۸
 اصولاً شکل گیری هر انگیزه ای برای حرکت و پیروزی، ناشی از احساس کمبود و خلاء است. انسان تا احساس گرسنگی نکند به سوی غذا نمیرود و تا  احساس فقر نکند، به سوی غنا گام برنمیدارد. اثبات این موضوع  آسان است. ما برای حرکت به سوی مقصد، احتیاج به انگیزه داریم و برای طی کردن کامل مسیر نیز این انگیزه باید  لحظه به لحظه، تجربه و تقویت شود. تا وقتی که انسان در خود احساس خلاء و کمبود نکند، انگیزه ای برای حرکت ایجاد نمیشود. پس از شروع به حرکت نیز دوام و استمرار آن، به بقای این احساس منوط است. لذا هر لحظه انسان متوجه شود که کمبود، برطرف شده است و یا تصور کند، بدیهی است که از حرکت باز میماند.

تحصیل علم و دانش و کسب مدارج عالی نیز به همین ترتیب است. انسان تا زمانی که احساس خلاء علمی نکند، به سوی کسب دانش گام برنمیدارد و برای استمرار این حرکت نیز باید «فقدان علم» را همواره مدنظر داشته باشد. بی شک از بین رفتن این احساس، انگیزه جوینده علم را کمتر میکند و او را از حرکت باز ميدارد.

با طرح این مقدمه، اینک به عوامل موفقیت در کنکور با نگاه روان شناسانه می پردازیم.

لطفا به ادامه مطلب مراجعه کنید...:: موضوعات مرتبط: مشاوره
ن :
ت : یکشنبه چهارم بهمن ۱۳۸۸

معاون سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت نام 235 هزار و 420 نفر در آزمونهای کاردانی به کارشناسی، کارشناسی ارشد و کارشناسی فراگیر دانشگاه پیام نور خبر داد.حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: در کنکور کاردانی به کارشناسی فراگیر دانشگاه پیام نور 11 هزار و 428 نفر و در کنکور کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور 102 هزار و 986 نفر ثبت نام کرده اند.

وی اظهار داشت: همچنین در کنکور کارشناسی فراگیر نیز 121 هزار و 6 نفر موفق به ثبت نام شدند.به گزارش مهر، ثبت نام در آزمون کارشناسی فراگیر دانشگاه پیام نور روز گذشته و ثبت نام در کنکورهای کاردانی به کارشناسی و کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور24 دی ماه پایان پذیرفت.به گزارش مهر، محاسبه دروس گذرانده دوره دانشپذیری پس از قبولی به عنوان ترم اول و عدم الزام به شرکت در کلاس در طول دوره دانشپذیری و تحصیل در دانشگاه از مزایای تحصیل در دوره های فراگیر دانشگاه پیام نور اعلام شده است.انتخاب یک رشته در چند مرکز یا واحد توسط داوطلب و گزینش دانشجو بر اساس بالاترین رتبه علمی نیز سایر ویژگی های دوره های فراگیر دانشگاه پیام نور است.:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : شنبه سوم بهمن ۱۳۸۸
معاون آموزش مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران گفت: در سال جدید تحصیلی 9هزار نفر در مقاطع سطح دو (کارشناسی) و سه (کارشناسی ارشد) در حوزه های علمیه خواهران پذیرش می شوند. سید مهدی حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام این خبر گفت: پذیرش حوزه های علمیه خواهران در مقاطع سطح دو (کارشناسی) و سه (کارشناسی ارشد) از روز گذشته اول بهمن آغاز شده است و تا پایان بهمن ادامه خواهد داشت. وی افزود: در سال جدید با توجه به افزایش فضاهای آموزشی و تاسیس مدارس جدید، ظرفیت حوزه های علمیه در سطح دو (کارشناسی) به 8 هزار نفر افزایش یافته و در سطح سه (کارشناسی ارشد) نیز در 5 رشته فقه و اصول، تفسیر و علوم قرآن، فلسفه، کلام و تاریخ اسلام ظرفیت پذیرش یک هزار نفر ایجاد شده است. معاون آموزش مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران گفت: آزمون ورودی رشته های تخصصی در سطح سه (کارشناسی ارشد) نیز در دو مرحله برگزار شده و آزمون ورودی سطح دو (کارشناسی) نیز 24 اردیبهشت برگزار خواهد شد. منبع:خبرگزاري مهر

:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : شنبه سوم بهمن ۱۳۸۸

دانشگاه شهید چمران اهواز با داشتن بیش از پنجاه سال تجربه در آموزش عالی کشور از جمله مهمترین دانشگاههای جامع در ایران و بزرگترین دانشگاه دولتی منطقه ی غرب و جنوب غرب ایران است که اهداف مهم آموزش عالی را در منطقه ی جنوب غرب و غرب ایران و به ویژه در استان پهناور خوزستان با موقعیت اقتصادی و جغرافیایی و صنعتی ویژه به پیش می برد. در راستای رسیدن به اهداف والایی چون توسعه کمی و کیفی دوره های تحصیلات تکمیلی و تأکید بر معرفی دوره های بین رشته ای، این دانشگاه می کوشد تا در صحنه ی بین المللی نیز در قالب راه اندازی پرديس بین المللی در منطقه ی آزاد اروند واقع در حوزه ی جغرافیایی شهر های خرمشهر و آبادان توانایی خود را نشان دهد. پذیرش دانشجوی تحصیلات تکمیلی (ایرانی و غیر ایرانی) در این پرديس بر اساس مقرّرات و قوانین مناطق آزاد و از طریق مصاحبه ی علمی، شرط معدل و ارزشیابی مدارک و سوابق داوطلبان و در صورت لزوم آزمون کتبی داخلی انجام می گیرد. همچنین، این واحد دانشگاهی در کارگیری مدرسان و اعضای هیأت علمی توانا و با تجربه ی داخلی و خارجی برای پیشبرد اهداف آموزشی خود محدودیتی ندارد و از این راه می کوشد با سایر دانشگاهها در عرصه ی بین المللی رقابت نماید. کلاسها نیز به صورت حضوری برگزار می گردد. شایان ذکر است دانشجویان پرديس بین المللی اروند پس از اتمام دوره با موفقیّت مدرک خود را از دانشگاه شهید چمران اهواز و با مهر این واحد دریافت می کنند. بدیهی است مدرک صادر شده در سازمان ها، ادارات و نهادهای عرصه های داخلی و خارجی و نیز برای ادامه ی  تحصیل در دوره های تحصیلی بالاتر، معتبر است.

توضیح : ایجاد رشته های جدید در این پرديس به نحوی پیش بینی شده است تا بتواند پاسخگوی برخی از نیازهای داخلی و تأمین نیروی متخصص با کیفیت در سطح بین المللی باشد.

برای اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه نمایید...

 :: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد، دانشگاهها وظرفیت آنها
ن :
ت : شنبه سوم بهمن ۱۳۸۸
پردیس بین المللی اروند دانشگاه شهید چمران اهواز برای نیم سال دوم سال تحصیلی 89-1388 در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، پردیس بین المللی اروند دانشگاه شهید چمران اهواز با مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دوره های کارشناسی ارشد را در رشته های مهندسی الکترونیک، ژنتیک (گرایش سلولی – ملکولی)، مهندسی کامپیوتر (گرایش هوش مصنوعی) و مدیریت (گرایش مالی و بازاریابی) راه اندازی کرده است.

به فارغ التحصیلان هر رشته از دوره کارشناسی ارشد پردیس بین المللی اروند، مدرک رسمی دانشگاه شهید چمران اهواز مورد پذیرش وزارت علوم اعطا می شود.

ارائه مدرک کارشناسی یکی از دانشگاههای ایران یا خارج از ایران که مورد تأیید وزارت علوم تحقیقات و فناوری باشد، قبولی در مصاحبه حضوری و داشتن معدل 14 از 20  (یا معادل آن برای داوطلبان سایر کشورها)، روشن بودن وضعیت نظام وظیفه و در این خصوص نداشتن منع قانونی برای ادامه تحصیل و ارائه ی گواهی شرکت در آزمون زبان انگلیسی و کسب حداقل نمره در یکی از آزمون های زبان شرایط پذیرش دانشجو در پردیس بین المللی داشنگاه شهید چمران اهواز است.

منبع:خبرگزاری مهر:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : جمعه دوم بهمن ۱۳۸۸
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران

معاون سازمان سنجش آموزش كشور با اشاره به برگزاري آزمون دوره‌هاي فراگير كارشناسي ارشد و كارشناسي ناپيوسته و كارشناسي پيوسته دانشگاه پيام‌نور در30 ارديبهشت ماه سال آينده، گفت: در آزمون دوره‌هاي فراگير كارشناسي ارشد و كارشناسي پيوسته و ناپيوسته دانشگاه 235 هزار و 414 نفر ثبت‌نام كردند.

دكتر حسين توكلي، در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، با بيان اينكه در اين دوره از آزمون فراگير كارشناسي ارشد 102 هزار و 986 نفر ثبت‌نام كرده‌اند، گفت: شرکت در آزمون‌هاي پايان نيمسال دانشپذيري مشتمل بر 8 تا 10 واحد درسي، کسب نمره نهايي لازم با توجه به ظرفيت پذيرش در رشته محل‌هاي انتخابي است.

وي با بيان اينكه مهمان شدن، انتقال، تغيير رشته و گرايش در دوره‌هاي كارشناسي ‌ارشد ممنوع است، اظهار كرد: تعداد كل واحدهاي درسي در هر رشته تحصيلي براي اخذ مدرك تحصيلي كارشناسي‌ارشد حسب رشته تحصيلي از 28 تا 32 واحد درسي است. دانشجو حسب مورد به تشخيص گروه آموزشي موظف به اخذ و گذراندن واحدهاي جبراني (حداكثر 24 واحد درسي) و واحدهاي اضافي (حداكثر 8 واحد) مي‌باشد.

وي با اشاره به رقابت 11 هزار و 428 هزار داوطلب در آزمون فراگير كارشناسي ناپيوسته دانشگاه پيام‌نور، اظهار كرد: در اين دوره داوطلب براي تغيير وضعيت از دانش‌پذيري به دانشجو بايد ضمن داشتن شرايط عمومي و اختصاصي پذيرش دانشجو و شرايط نظام وظيفه، تمامي شرايط لازم را نيز كسب كند.

معاون سازمان سنجش با اشاره به ثبت‌نام 121 هزار نفر در آزمون فراگير كارشناسي، تصريح كرد: مهلت اصلاح اطلاعات ثبت‌نامي آزمون‌هاي كارشناسي و كارشناسي ارشد دوره‌هاي فراگير دانشگاه پيام نور سال 1389 از 7 بهمن ماه آغاز مي‌شود.

توكلي در خاتمه با اشاره زمان و چگونگي مشاهده و اصلاح اطلاعات ثبت‌نامي داوطلبان آزمون، به ايسنا گفت: اطلاعات ثبت‌نامي كليه داوطلبان ثبت‌نام‌كننده آزمون كارشناسي و كارشناسي ارشد دوره‌هاي فراگير دانشگاه پيام نور به مدت دو روز در طي روزهاي چهارشنبه و پنجشنبه 7 و 8 بهمن ماه بر روي سايت اينترنتي سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org  براي مشاهده داوطلبان و به منظور اطمينان از صحت اطلاعات وارد شده قرار مي‌گيرد.

منبع:خبرگزاری ایسنا:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد
ن :
ت : جمعه دوم بهمن ۱۳۸۸

دكتر نعمت‌زاده

اغلب مردم معنای واقعی كلمه «اعتماد به نفس» را به‌خوبی درك نمی‌كنند. به همین دلیل آن نوع از اعتماد‌به‌نفس و خودباوری را كه مطلوب و مورد نظرشان است در زندگی تجربه نمی‌كنند. چون فكر می‌كنند اعتماد‌به‌نفس یعنی اینكه ایمان و اعتماد به موفقیت‌هایی كه در كارها به‌دست می‌آورند. در صورتی كه اعتماد به نفس واقعی و حقیقی آن است كه قبل از اینكه در كاری موفق شویم نوعی اعتماد به توانایی خود برای انجام آن كار داشته باشیم. اعتماد به نفس یعنی دیدن خود به عنوان فردی توانا، با كفایت، دوست‌داشتنی و منحصر به فرد. به تعبیر دیگر اعتماد به نفس یعنی آن احساس و شناختی كه از توانایی‌ها و محدودیت‌های بیرونی و درونی خود دارید.
چگونه اعتماد به نفس را در خود تقویت كنیم؟

لطفا به ادامه مطلب مراجعه نمایید...:: موضوعات مرتبط: مشاوره
ن :
ت : جمعه دوم بهمن ۱۳۸۸


 
جهت اطلاع از تنظیمات و ویــــرایش این قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.