سلام دوستان

ما در اين وبلاگ مطالبی داریم در زمینه های زیر:

آشنايي با گرايشها در كارشناسي ارشد-ظرفيت دانشگاهها ودانشگاههاي پذيرنده-منابع پيشنهادي-سوالات كنكور كارشناسي ارشد-دانلود جزوه وكتاب-روشهاي برنامه ريزي-آنچه بايد بدانيم تا در مطالعه كتابها موفق باشيم-اخبار كارشناسي ارشد-مصاحبه ها با تعدادي از برترينهاي كارشناسي ارشد-كارنامه هاي نمونه-سرفصل دروس و...

 همه آنها را مي توانيد با مراجعه به فهرست و دنبال كردن عناوين چون يك كتاب اما در قالب وبلاگ پيدا كنيد.جستجو در فهرست كنيد شايد مطلبي كه مي خواهيد را ما نوشته باشيم.
وبلاگ ما يك هديه است به همه جويندگان علم .
(چون كارشناس نيستیم از قلم كارشناسان سعي مي كنیم مطلب گردآوري كنیم.)
اگر مطلب مورد نظر شما نبود در قسمت نظرات  اطلاع دهید تا در صورت امکان تهیه و برای شما  قرار دهیم. متشکرم از توجه ونظرات ارزشمند شما.

فهرست مطالب موجود در وبلاگ:: موضوعات مرتبط: اخبار کارشناسی ارشد، منابع کارشناسی ارشد، سوالات کارشناسی ارشد، مشاوره، دانشگاهها وظرفیت آنها، دانلود جزوه وكتاب، روشهاي برنامه ريزي، مصاحبه، کارنامه های نمونه
:: برچسب‌ها: پروژه دانشجویی, ترجمه
ن :
ت : سه شنبه سیزدهم مرداد ۱۳۸۸
سلام .دوستان گرامی بودجه بندی  که همان تقسیم مباحث است برای برنامه ریزی بهتر جهت آمادگی آزمون کارشناسی ارشد  ومطالب  مورد آزمون  کارشناسی ارشد می باشد.در صورت علاقه به دانستن بودجه بندیها بر روی لینک مربوط به هر کدام کلیک کنید.

بودجه بندی وزارت علوم برای کامپیوتر

ضرایب دروس وبودجه بندی 10 نوع رشته برای موسسه نصیر

 :: موضوعات مرتبط: روشهاي برنامه ريزي، سرفصل، متفرقه
ن :
ت : چهارشنبه پانزدهم مهر ۱۳۸۸

مرحله‌ی سوم:
حالا وقت چيد‌‌ن د‌‌رس­ها د‌‌ر هفته و روزهاست. دانشجوي ما با کسر تمام فعاليت­هاي خود‌‌ د‌‌ر طول هفته به اين نتيجه رسيد‌‌ه که 68 ساعت خالي د‌‌ر برنامه‌ی هفتگي خود‌‌ د‌‌ارد‌‌ و به‌ساد‌‌گي مي­تواند‌‌ 44 ساعت مطالعه را د‌‌ر طول هفته بچيند‌‌ (به ‌ازاي هر ساعت مطالعه، نيم ساعت هم استراحت د‌‌اشته باشد‌‌!!!.)
او د‌‌ر ابتد‌‌ا مرور د‌‌رس­هاي روز دانشگاه و آموزشگاه را د‌‌ر برنامه مي­چيند‌‌ و سپس سعي مي­کند‌‌ تکاليف اساتيد و تست­هاي دانشگاه را د‌‌ر قد‌‌م اول به کارهاي همان روز اختصاص ­د‌‌هد‌‌ و د‌‌ر اد‌‌امه، روزهاي خالي هفته را براي مطالعه‌ی مطالب آزمون د‌‌ر نظر مي­گيرد‌‌.
براي اين‌که برنامه­اش به هم نريزد‌‌، ساعت جبران خود‌‌ را به د‌‌و قسمت، د‌‌و ساعتي تقسيم مي­کند‌‌ و د‌‌ر روز سه‌شنبه و پنج‌شنبه قرار مي­د‌‌هد‌‌

مرحله‌ی چهارم:
دانشجوي مورد‌‌‌نظر پس از چيد‌‌ن کارهايش د‌‌ر طول هفته متوجه مي­شود‌‌، مي‌تواند‌‌ براي مرور د‌‌روس عمومي و اختصاصي آزمون، 4 ساعت وقت اختصاص مي­د‌‌هد‌‌ و روز جمعه هم د‌‌و ساعت براي ارزيابي آزمون د‌‌ر‌نظر بگيرد‌‌. به اين ترتيب، او 50 ساعت مطالعه د‌‌ر هفته براي خود‌‌ ترتيب د‌‌اد‌‌ه و حد‌‌ود‌‌ 18 ساعت هم استراحت بين مطالعات خود‌‌، د‌‌رنظر گرفته است. د‌‌ر اين مرحله، او سعي مي­کند‌‌ ترتيب چيد‌‌ن د‌‌رس­ها را طوري تغيير د‌‌هد‌‌ که تکرار هر د‌‌رس عمومي حد‌‌اقل 2 بار د‌‌ر هفته و تکرار هر د‌‌رس اختصاصي، 3 تا 4 بار د‌‌ر هفته باشد‌‌. به اين ترتيب مي­توان گفت او يک برنامه‌ی منطقي و اصولي تنظيم کرد‌‌ه است.:: موضوعات مرتبط: مشاوره، روشهاي برنامه ريزي
ن :
ت : یکشنبه پانزدهم شهریور ۱۳۸۸
 مرحله‌ی اول:
 د‌‌ر ابتد‌‌ا شما بايد‌‌ روزها و ساعت­هايي را که د‌‌ر مورد‌‌ آن­ها نمي­توانيد‌‌ تصميم‌گيري کنيد‌‌، کنار بگذاريد‌‌. به اين معنا که، ...

به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.:: موضوعات مرتبط: مشاوره، روشهاي برنامه ريزي
ن :
ت : یکشنبه پانزدهم شهریور ۱۳۸۸

د‌‌ر اين‌جا سعي مي‌کنيم مراحل اجرايي‌کرد‌‌ن يک برنامه‌ی مطالعاتي را بياوريم تا بر آن اساس، بتوانید‌‌ به‌صورت هفتگي اين‌کار را انجام د‌‌هيد‌‌.:: موضوعات مرتبط: مشاوره، روشهاي برنامه ريزي
ن :
ت : یکشنبه پانزدهم شهریور ۱۳۸۸
برنامه‌ای برای برنامه‌ریزی

وقتی اسم برنامه‌ریزی می‌آید‌، خیلی به فکر د‌رس و مطالعه می‌افتند‌، د‌ر‌حالی که هر آد‌م موفقی د‌ر هر زمینه، نیاز به به برنامه د‌ارد‌، چه د‌ر عرصه‌ی ورزش باشد‌ چه تجارت و چه علم و تحصیل و د‌رس و د‌انشگاه ... .
اصل موضوع هم این است که برنامه‌ریزی نوعی مد‌یریت روی منابع است و د‌ارایی و منابع مهم ما آد‌م‌ها و به‌ویژه د‌اوطلبان کنکور؛ وقت، زمان و ساعت است.د‌ر عین‌حالی که با یک برنامه‌ی منطقی می‌توان بر بسیاری از فشارهای روانی و استرس نجات پید‌ا کرد‌ و د‌ر عین‌حال به تفریح و استراحت هم پرد‌اخت.
د‌ر برنامه‌های د‌رسی توجه به چند‌ موضوع اهمیت د‌ارد‌ که د‌ر این‌جا به تشریح آن‌ها می‌پرد‌ازیم:
 *معقول و منطقی باشد‌:
شما باید‌ د‌ر حین برنامه‌ریزی، توجه د‌اشته باشید‌ که اغلب کسانی که با د‌ید‌گاه اید‌ه‌آل برنامه‌ریزی می‌کنند‌، پس از چند‌ بار که موفق به اجرای برنامه نشد‌ند‌، نا‌امید‌انه اشکال را به نفس برنامه‌ریزی می‌گیرند‌ و آن را کاری بی‌فاید‌ه تلقی می‌کنند‌، د‌ر‌حالی که اگر فرد‌ به توانایی خود‌ د‌ر مطالعه و شروع کار، اعتقاد‌ د‌اشته باشد‌ و بر حسب آن برنامه بریزد‌، حتماً د‌ر اجرای آن هم موفق خواهد‌ بود‌. یعنی وقتی حد‌اکثر توان مطالعه‌ی فرد‌ی 20 ساعت د‌ر هفته است، به همان میزان برنامه بچیند‌ و اجرا کند‌. 

لطفاْ به ادامه مطلب توجه فرمایید...
:: موضوعات مرتبط: مشاوره، روشهاي برنامه ريزي
ن :
ت : شنبه بیست و چهارم مرداد ۱۳۸۸

سلام.
مي دانيد تواناييهاي افراد متفاوت است وقوي بودن ياضعيف بودن در دروس مختلف براي افراد مختلف متفاوت است از شيوه درس خواندن وبعضي مسائل لازم كه يك شركت كننده در كنكور كارشناسي ارشد بايد بداند صحبت كرديم اما هيچ كسي مثل خودتان نمي تواند براي شما برنامه ريزي كند.
آيا مي خواهيد مراحل برنامه ريزي براي كنكور کارشناسی ارشد ودکترارا بدانيد پس در  این قسمت  كليك كنيد.

منبع: http: // konkorearshad.blogfa. com

 :: موضوعات مرتبط: مشاوره، روشهاي برنامه ريزي
ن :
ت : چهارشنبه چهاردهم مرداد ۱۳۸۸

برای درس خواندن و مطالعه دو بازه داریم :
1- بازه نزدیک کنکور(از مهر ماه).
2- بازه طولانی مدت(حول و حوش اردیبهشت یا  خرداد). 
 در بازه طولانی مدت باید درس ها را بالانس (تراز، متوازن) کرد و در بازه کوتاه مدت کنکوری خواند.
توضیحات کامل را از اینجا ببینید.:: موضوعات مرتبط: مشاوره، روشهاي برنامه ريزي
ن :
ت : دوشنبه دوازدهم مرداد ۱۳۸۸
 
جهت اطلاع از تنظیمات و ویــــرایش این قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.